Obrazki strony End of Days są hostowane na serwerze photobucket.com. Jeśli nie ładują się ona prawidłowo, najprawdopodobniej strona photobucket.com jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
SzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj się

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia
Autor Wiadomość
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-30, 18:00   Historia

Nie wiem czemu ale przepadam za historią starożytną i średniowieczem.
Mimo że mam średnią 4.5 to z historii mam jedyną szóstkę :)
Na każde pytanie nauczyciela (na początku lekcji mówi 10 pytań które potem będzie zadawał klasie a ona ma odpowiedzieć)... Jak już skończę to już znam na wszystko odpowiedź. Szczególnie interesuje mnie historia starożytnej europy, oraz Egiptu, Mezopotamii, Macedonii, Grecji, Rzymu, Bizancjum, Kartaginy itp.
Czy ktoś ma takie zainteresowania??
I z tego wzięło się zainteresowanie fantazy ^^.

Oraz gotowanie -_-...
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


 
 
 
REKLAMA 


Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 713
Wysłany: 2009-03-05, 18:10   Re: Historia

 
 
 
Carl 



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Natariel
Pełna KP

 
Wiek: 85
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 713
Wysłany: 2009-03-05, 18:10   Re: Historia

Zandalor08 napisał/a:
Na każde pytanie nauczyciela (na początku lekcji mówi 10 pytań które potem będzie zadawał klasie a ona ma odpowiedzieć)... Jak już skończę to już znam na wszystko odpowiedź.

Podaj 10 pytań, jakie były na lekcji.
_________________
Ilość hejterów jest wyznacznikiem fejmu
 
 
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-05, 18:42   

Pomyślę...
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


 
 
 
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-05, 18:48   

Po 1 łatwe były.
Po 2 drugie mam głupią klasę ale dobra.


1. Kiedy i w jakich okolicznościach zmarł Cezar (xD)
2. Kim był Marek Cyceron.
3.Co to był okres archaiczny.
4.Co to był okres poklasyczny.
5.Kiedy uchwalono ustawę XII tablic.
6.Kiedy uchwalono te ustawy: lex Poetelia, lex Ogulnia, lex Hortensia.
7.Podaj przyczyny upadku cesarstwa zachodniego (rzymskiego).
8.Jakie główne plemiona najeżdżały cesarstwo zachodnie.
9.Gdzie podbijał tereny Juliusz Cezar.
i 10. Jak nazywała się pierwsza prowincja rzymska poza Italią.
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


 
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2009-03-05, 19:04   

O matko, jak patrzę na te pytania to jestem taki szczęśliwy że mieszkam w anglii!!!
Obecnie na hiście przerabiamy cały project 'Medycyna przez czas'. Robimy to od początku roku, a jeszcze trochę zostało. Na każdy wiek/period zchodzi nam około 2-3 tygodni max xD Według mnie jest to troszkę śmieszne. Z ostatniego testu dostałem A* (najlepsza ocena) a wielu podostawało D (odpowiednik dwójeczki). Dosłownie żal mi się robi jak te dzieciaki myślą że to takie trudne. Niech porównają sobie to z tym co robiliśmy w polsce... Tragedia/załamka. Z drugiej strony nie zaśmiecają nam mózgów, ale to taka wymówka :p

Pytania często są banalne, a mój nauczyciel myślał że Hunowie to po prostu imię nadane niemcom podczas pierwszej wojny światowej... Porażka. Aha, myślał też że polska to kraj nowy, utworzony po pierwszej wojnie i że nigdy wcześniej tego kraju nie było...

Jestem załamany...

Aha, według 99% mojej szkoły (1% to polacy) uważa że Polska nigdy nie zrobiła nic dla Anglii, i że to dzięki nim jeszcze istniejemy. Nawet mój nauczyciel od histy nie słyszał co do squadron 303, a co dopiero to że polacy walczyli w Bitwię o Anglię. Uważam że ta niewiedza przyczynia się do rasizmu ze stron brytów na polaków. Nie wiedzą że jednak coś dla nich zrobiliśmy. Nawet moja dziewczyna myślała że polska to biedny kraj gdzieś w Azji :P

Heh, zdałem jej bardzo podstawowe pytanie: 'Czy ja mam skośne oczy?' Nie pytajcie o więcej :P Cóż, nauczę jej polskiej historii :mrgreen:
 
 
 
Carl 



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Natariel
Pełna KP

 
Wiek: 85
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 713
Wysłany: 2009-03-05, 19:19   

Zandalor, pierwsza gimn i liceum? Eh, wtedy za bardzo się nie przykładałem do histy :-) , a z tego co pamiętam, to wówczas był ten okres czasu.
_________________
Ilość hejterów jest wyznacznikiem fejmu
 
 
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-05, 19:36   

:-D Wiem dziwne trochę te pytania. A ty zkajo :!: :!:
Ucz ją polskiej historii. Bo że teraz jako kraj nie jesteśmy najlepsi (ale jako Polacy dobrzy)
to naucz ją dawniejszych czasów gdy Polanie byli plemionami słowiańskimi i gdy uratowali Franków od najazdu Sasów. To że mieli Karola Młota który powstrzymał tórkuf od najazdu na Europę to co. I Karola Wielkiego który zajął całą zachodnia Europę i był protektorem papieża.
A te turasy to ku*** się wszędzie wwalą. Polecam filmik "Władca Pierścieni-idziemy xpic" na słuchawkach...
We wszystkich grach w całej historii turasy jedne!!. Dobra spokój... Spokojnym być :lol:
Nom chyba się wypowiedziałem.
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


 
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-03-05, 19:39   

Co się dziwisz Zkajo? W końcu jesteśmy w Europie, a tam jest integracja, braterstwo i w ogóle. Po co pamiętać o historii, przecież to nieważne, rozdrapywanie ran, zaśmiecanie umysłów, lepiej zająć się czymś pożyteczniejszym. A potem wychodzą takie "kfiatki" jak "polskie" obozy koncentracyjne. STFU!!!!

Nie no taka jest rzeczywistość. Każde państwo uczy się przede wszystkim swojej historii, a historii innych państw już mniej. Tylko w Polsce uczymy się oprócz własnej historii, historii innych państw. Może to jest męczące, ale to jest potrzebne i fajne. Naprawdę. Co prawda najlepszymi epokami są starożytność i średniowiecze (dla mnie najlepsze), ale inne epoki są również ciekawe.

Inne państwa ograniczają historie, a to jest błąd. Wielki błąd. Bo jak się nie zna własnej historii, to jak można nazywać się Polakiem, Anglikiem, czy kimkolwiek?

Teraz władza prześciga się w ograniczaniu lektur, zajęć humanistycznych dla ścisłowców i zajęć ścisłych dla humanistów. Jest to błąd, bo wtedy człowiek wychodzi ze szkoły strasznie ograniczony.

No ale nie my decydujemy, tylko nasz wspaniały Rząd.

Jeszcze chciałem popsioczyć na pomysł posłania sześciolatków do szkół. No co za paranoja! Sześciolatkowie do szkół. Przecież w tym wieku dzieci powinny się bawić i korzystać z życia. Po to się jest dzieckiem. Ja nie wiem, po co na siłę odbierać im dzieciństwo i nakazywać im dorastanie. Zamiast tego mogliby rozszerzyć naukę w liceum o rok, bo przepraszam, ale 3 lata na przygotowanie się z materiału dla klas bio-chem-fiz (moja klasa) to cholernie ciężka sprawa.

A teraz aktualności od adminów.

ZANDALOR PRZESTAŃ SPAMOWAĆ TEMAT POSTAMI Z "BUŹKAMI", BO CI OSTA WLEPIĘ!!!

Kurde. Co ja tutaj siedzę komiksy oglądać czy czytać na konkretny temat?
 
 
 
Carl 



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Natariel
Pełna KP

 
Wiek: 85
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 713
Wysłany: 2009-03-05, 19:44   

Faust, możesz powtarzać klasę, jesli chcesz :-)
_________________
Ilość hejterów jest wyznacznikiem fejmu
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2009-03-05, 19:47   

Problem w tym drogi Fauście, że Anglicy nie znają swojej histori, a co dopiero histori innych państw. 4 z 60 ludzi z mojego roku słyszało o Stalinie (słyszało, co nie znaczy że wiedzą kim on jest), nie mieli pojęcia że Hitler był austryjakiem, i myślą że Czecho-słowacja ciągle istnieje. Kiedy rozmawiałem z jednym z nauczycieli po słowacko-polsku to dzieciak z mojej klasy zapytał się czy rozmawiamy po łacinie...
Ostatnio zmieniony przez zkajo 2009-03-05, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-05, 19:48   

Przepraszam... ale za treść posta mogę powiedzieć ... małe... brawo.
A tak po za tym moim zdaniem najlepsza jest Starożytność czyli: Mezopotamia, Egipt, Grecja, Persja, Kartagina, Macedonia, Rzym, Bizancjum, państwo Karola Wielkiego :) )

Zkajo...
Dopakuj na siłowni żebyś był jak Pudzian. Kup sobie pałkę teleskopową. Flagę Polską i koszulkę z napisem: "Jestem polakiem i jestem z tego dumny" :mrgreen: <---jedna na post. I łaź tak po szkole. Jak coś komuś nie pasuje to po szkole bach bach babu babu xD
Oczywiście nie musisz tego robić...

Ja MOŻE bym to zrobił...
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


Ostatnio zmieniony przez Faust272 2009-03-05, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-03-05, 19:55   

Carl napisał/a:
Faust, możesz powtarzać klasę, jeśli chcesz


A wiesz, że chciałbym? Jak się miało 13 lat to wszystko było takie proste... No, ale te naście lat miało się tylko raz w życiu, więc nic nie da się z tym zrobić.

Zkajo napisał/a:
Problem w tym drogi Fauście, że Anglicy nie znają swojej historii, a co dopiero historii innych państw.


No nic tylko pogratulować tamtejszej oświacie. Także wielkie brawa dla naszego Rządu, który zapatrzony jest jak w obraz w Wielką Brytanie i USA. Co tam, że USA nas robi w konia, my musimy być tacy jak oni. Prawdopodobnie się opamiętają, ale pewnie będzie tak jak z liberum veto, opamiętają się za późno.

Zkajo napisał/a:
Kiedy rozmawiałem z jednym z nauczycieli po słowacko-polsku to dzieciak z mojej klasy zapytał się czy rozmawiamy po łacinie...


Brawa dla tego dzieciaka. Co jak co, ale pochodzenie naszego języka nie ma nic wspólnego z łaciną, a angielski ma, i to dużo.

Zkajo napisał/a:
po słowacko-polsku


To istnieje taki język?

Zandalor08 napisał/a:

Zkajo...
Dopakuj na siłowni żebyś był jak Pudzian. Kup sobie pałkę teleskopową. Flagę Polską i koszulkę z napisem: "Jestem polakiem i jestem z tego dumny" :mrgreen: <---jedna na post. I łaź tak po szkole. Jak coś komuś nie pasuje to po szkole bach bach babu babu xD
Oczywiście nie musisz tego robić...


Ja akurat jestem przeciwny takiej postawie...

Zandalor, chyba nie muszę mówić, że pisanie jednego postu pod drugim jest niemile przeze mnie widziane?
 
 
 
Carl 



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Natariel
Pełna KP

 
Wiek: 85
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 713
Wysłany: 2009-03-05, 19:59   

Cytat:
To istnieje taki język?

W szkole u Kaja jest nauczyciel ze Słowacji. Chodziło mu o to, że każdy gadał po swojemu.
_________________
Ilość hejterów jest wyznacznikiem fejmu
 
 
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-05, 20:05   

Nie musisz. Ale mam bardzo ale to bardzo zrąbanego kompa i potem mi się robi coś nie wiem co i nie mogę ich skasować tylko zedytować...
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


 
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2009-03-05, 20:15   

Cytat:
Zkajo napisał/a:
Kiedy rozmawiałem z jednym z nauczycieli po słowacko-polsku to dzieciak z mojej klasy zapytał się czy rozmawiamy po łacinie...


Brawa dla tego dzieciaka. Co jak co, ale pochodzenie naszego języka nie ma nic wspólnego z łaciną, a angielski ma, i to dużo.


Aha!!!! MAM CIĘ! :D Język anigelski nie pochodzi od łaciny, lecz od języków Germańskich!!!! :D Ma jednak niektóre słowa z łaciny ;)

Cytat:
Zkajo napisał/a:
po słowacko-polsku


To istnieje taki język?


Jak już Carl wyjaśnił, mam nauczyciela słowaka :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama


Głosując na stronę na poniższych toplistach wspomagasz jej rozwój ;)
Gry Wyobraźni - Strona o grach PBF Toplista-Gier Toplista gier rpg Głosuję na GRĘ !!! Ninja Gaiden PBF
© 2007-2009 for Artur "Władca Zła" Szpot
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13