Obrazki strony End of Days są hostowane na serwerze photobucket.com. Jeśli nie ładują się ona prawidłowo, najprawdopodobniej strona photobucket.com jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
SzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj się

Poprzedni temat «» Następny temat
Co polecacie?
Autor Wiadomość
kastyl 
Administrator
Kastyl EoD Police



Dane w grze
Rasa: Nieumarły
Miano: Thor (Tellan Varjo)
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 735
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-02-18, 23:01   

A ja z czystym sumieniem mogę polecić:
- Ursula K. Le Guin cykl Ziemiomorze. Naprawdę fajna seria, choć momentami książki wydają się przydługie, ale warto przeczytać do końca.
- Andre Norton cykl Świat Czarownic (SUL SUL SUL) przeogromny świat do którego wiele pisarzy dopisało coś od siebie w postaci opowiadań.
- Frank Herbert cykl Diuna. Znów ogromny świat, tym razem w klimatach s-f. Czerwie (już wiadomo skąd pomysł na nie w grze xD Pozdro Faust), planety Melanż (inaczej zwana Przyprawą) i nieśmiertelny Duncan Idaho (który co rusz ginie), który pojawia się w każdej części książki. (rozpiętość lat serii - jakieś kilka, kilkanaście tysięcy.)
- Robert N. Charrette cykl Shadowrun - znów spory świat, ale tym razem w klimatach s-f i fantasy. Połączenie dwóch światów. Mamy tu smoki, orki, elfy, gnomy magów, oraz mechy, samoloty odrzutowe, sieć Matryca, wszczepy. Ogółem fajnie się czyta. Na bazie tych książek nawet powstał system rpg o tej samej nazwie, co seria.



To na razie tyle, jak przypomnę sobie więcej tytułów to albo tu powrzucam, albo zrobie listę i linka podeśle.
_________________
"Ten, kto walczy z potworami, winien uważać, aby samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy patrzysz w otchłań, ona również patrzy na ciebie"
 
 
 
REKLAMA 
von Hackfleish


Dane w grze
Rasa: Nieumarły
Miano: Thor (Tellan Varjo)
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 339
Wysłany: 2013-02-18, 23:46   

 
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Sindri Myr
Pełna KP

 
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 339
Skąd: Rumia
Wysłany: 2013-02-18, 23:46   

Cytat:
- Frank Herbert cykl Diuna. Znów ogromny świat, tym razem w klimatach s-f. Czerwie (już wiadomo skąd pomysł na nie w grze xD Pozdro Faust), planety Melanż (inaczej zwana Przyprawą) i nieśmiertelny Duncan Idaho (który co rusz ginie), który pojawia się w każdej części książki. (rozpiętość lat serii - jakieś kilka, kilkanaście tysięcy.)


Kilkanaście tysięcy, aktualnie wychodzą nowe kontynuację spod pióra spadkobiercy Herberta, a dodatkowo pojawiają się księgi ogólnie o świecie(np. trzy tomy o dżichadzie butleriańskim, czyli wojnie ludzi z maszynami)

Od siebię mogę polecić serię Tunele, dość porządna literatura, opowiadająca o innej wersji światowego spisku :D

Do tego cykl "Mroczna Wieża" S. Kinga, oraz cykl "Pieśni Lodu i Ognia"
_________________
Lepiej powiedz mi po dobroci, gdzie sa Twoje pieniądze, to wyjdziesz stad z całymi paluszkami. Jakimi paluszkami sie pytasz? Twoimi paluszkami. Mogą w końcu przypadkowo trafić pomiędzy drzwi a futrynę, a ktoś może przypadkowo zatrzasnąć drzwi, prawda?
 
 
 
kastyl 
Administrator
Kastyl EoD Police



Dane w grze
Rasa: Nieumarły
Miano: Thor (Tellan Varjo)
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 735
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-02-19, 00:25   

Ale Duncan pojawiał się w fabule tylko od Rodu Atrydów do później. Dokładnie do kiedy to nie pamiętam.
_________________
"Ten, kto walczy z potworami, winien uważać, aby samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy patrzysz w otchłań, ona również patrzy na ciebie"
 
 
 
Lowcakur 
von Hackfleish



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Sindri Myr
Pełna KP

 
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 339
Skąd: Rumia
Wysłany: 2013-02-19, 00:36   

Aa, myślałem że ogólnie o ilości stron serii mówiłeś. Ogólnie jednak postać Duncana nigdy mi za bardzo nie podpadła, w przeciwieństwie do Leto Drugiego, Boga Imperatora Diuny. Mój faworyt na najlepiej nakreśloną postać całej sagi.
_________________
Lepiej powiedz mi po dobroci, gdzie sa Twoje pieniądze, to wyjdziesz stad z całymi paluszkami. Jakimi paluszkami sie pytasz? Twoimi paluszkami. Mogą w końcu przypadkowo trafić pomiędzy drzwi a futrynę, a ktoś może przypadkowo zatrzasnąć drzwi, prawda?
 
 
 
Shirav



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Shirav
Pełna KP

 
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 30
Wysłany: 2013-02-19, 00:40   

Zapomniałem dodać Terrego Pratchetta :P
 
 
kastyl 
Administrator
Kastyl EoD Police



Dane w grze
Rasa: Nieumarły
Miano: Thor (Tellan Varjo)
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 735
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-02-19, 00:48   

Duncan jest o tyle ciekawą postacią, że pojawia się nawet po tym, jak ludzie zapomnieli o tysiącletnim Pokoju Leta II. No samo to, że był "robiony" w ilościach hurtowych.
_________________
"Ten, kto walczy z potworami, winien uważać, aby samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy patrzysz w otchłań, ona również patrzy na ciebie"
 
 
 
Altaris 
Chrzest w ogniu



Dane w grze
Rasa: Elf
Miano: Altaris / Jednooki
Pełna KP

 
Osiągnięcia, przewinienia: *Stara Gwardia*
Wiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 1058
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-19, 15:56   

Ja chciałem w końcu coś przeczytać Pratcheta. Poszedłem do biblioteki w szkolnej, w której znalazłem Tolkiena, Sapkowkiego, wiele o Conanie, oraz gamę innych książek, pomyślałem sobie, że w końcu ruszę z Pratchetem. Kolorów Magii nie było, był za to "Kot". Myślę sobie "Zagadkowa nazwa, może wyda się fajne?"

Potem się okazało, że to na prawdę opowiada o kocie... Zawiodłem się przeogromnie. Jak usiadłem sobie z tą książką, przeczytałem kilka pierwszych stron i na wyrywki, to sobie uświadomiłem na głos w pewnym momencie.
- Jasna kurwa i stu milicjantów... Ja na prawdę na ferie wypożyczyłem sobie książkę o kocie! Szkurwa mać! - moja złość oraz zawiedzenie przelały się w słowa, które obrazują mój smutek. Sądziłem, że czytać będę o kimś na wzór cichego agenta-skrytobójcy, o kociej zręczności.

A tu taki chuj...

Wyrazy niecenzuralne zostały zamieszczone tutaj celowo, aby pokazać moją irytację. Gdyby Zkajowi się to nie spodobało, wulgaryzmy zostaną ocenzurowane.
_________________
Wypowiedzi Altarisa.
Wypowiedzi Andariela.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama


Głosując na stronę na poniższych toplistach wspomagasz jej rozwój ;)
Gry Wyobraźni - Strona o grach PBF Toplista-Gier Toplista gier rpg Głosuję na GRĘ !!! Ninja Gaiden PBF
© 2007-2009 for Artur "Władca Zła" Szpot
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12