Obrazki strony End of Days są hostowane na serwerze photobucket.com. Jeśli nie ładują się ona prawidłowo, najprawdopodobniej strona photobucket.com jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
SzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj się

Poprzedni temat «» Następny temat
Gospoda "Pod kulawym psem"
Autor Wiadomość
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 00:18   

- Ho Ho ! Panowie co się tu dzieje?! Kruca fix to już przegięcie. Z drugiej strony to dobrze, że to nie te brzydale tylko nasi kompani.
Dla Imlina dziś zdarzyło się za wiele. Długobrody nie mógł uwierzyć patrząc na swe siniaki i małe rozcięcia, która na jego oczach w kilka sekund zagoiły się.
 
 
REKLAMA 
Pan i Władca

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 12:32   

 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 12:32   

Spędziliście całą noc w tawernie. Rano, kiedy otworzyliście drzwi, nikogo tam nie było. Slumsy były opustoszałe jak zwykle. Żadnych potworów, ani śladu maga...
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 12:36   

Imlinowi trudno było się obudzić, tak miło i przyjemnie się spało. Zaspany, drapiąc się po głowie wstał. Gdy przeleciał wzrokiem po przebywających w gospodzie ludzi spostrzegł iż nie ma Maga. Wychodząc na zewnątrz Krasnolud wziął głęboki wdech. Może to powietrze nie było jakieś bardzo świeże ale zawsze coś.
- No to co teraz? Gdzie jest mag? Już po wszystkim? - spytał się grupkę ludzi stojących przed drzwiami.
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 12:39   

-Jakby tych cudów było mało, nagle spostrzegliście wóz przykryty jakąś płachtą. Podbiegliście tam i zobaczyliście że wóz wyładowany jest beczkami z piwem i małą sakwą złota...
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 12:41   

- HO HO HO !! No to zostaliśmy nagrodzeni. Nie ma to jak kufel piwa po wysiłku. - z radością krzyknął gdyż Krasnolud przepadał za piwem. Spostrzegł też sakwę złota. Uważając by nikt nie zobaczył zagarną ją ręką i schował pod kolczugę. By odwrócić uwagę dalej ciągnął coś o piwie.
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 12:43   

W sakwie znalazłeś 20 sztuk złota. Nie jest to majątek, ale jednak zawsze coś. Znalazłeś też tam coś innego. Mały skrawek papieru zwinięty sznurkiem. Rozwinąłeś go, lecz nie umiałeś rozczytać napisu.
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 12:46   

Długobrody trudził się z odczytaniem o napisu na karteczce. Niestety jego starania spełzły na niczym.
- Panowie - zawołał - Coś znalazłem lecz nie wiem jak to odczytać. Może któryś z was wie co to kruca fix jest...szkoda, że nie ma Maga.
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 12:49   

Nikt nie wiedział co ten napis znaczy. Po chwili jednak, pewien mężczyzna wziąwszy kawałek papieru powiedział -Poznaje to! To język starożytnych. Wiem bo mój ojciec pokazywał mi już te runy. Dotychczas sądziłem że ten język to tylko bajka którą wymyślił, tak samo jak i legenda o starożytnych... ale... to nie możliwe!-
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 12:51   

- Mów dalej. Co wiesz o tym języku? Co on może znaczyć?
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 13:03   

-Widzisz... Mój ojciec był żeglarzem. Kiedyś nie wracał przez parę miesięcy. W końcu jednak wrócił. Mówił coś że udało im się odkryć jakiś kontynent. Ludzie na nim byli całkiem prymitywni. O dziwo, wierzyli w tych samych bogów i posługiwali się innym językiem. Nikt nie wierzył mojemu ojcu ani jego kompanom... Ojciec nauczył mnie systemu runicznego tych cywilizacji. Napoczątku myślałem że on to wszystko pozmyślał... ale teraz...
Nieważne. Nie mogę rozczytać ostatniego wyrazu, ale reszta brzmi tak: 'Tam gdzie słońce dosięga zenitu, tam gdzie wróg czai się wszędzie, oczekuj mnie...' reszty nie umiem przetłumaczyć.
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 20:11   

Imlin zdziwiony wpatrywał się w człowieka.
- No to żeś mnie zagiął kruca fix. Hmm...co to może znaczyć. - dodał zamyślony.
Wzioł od człowieka kartkę i schował ją za pas. Teraz ma o czym myśleć. Usiadł na jakimś krześle i zamyślonym wzrokiem wpatrywał się w podłogę. Myślał nad tą wskazówką - zagadką.
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 20:22   

Mężczyzna odwrócił się jeszcze do krasnoluda i powiedział -Jeśli chcesz się dowiedzieć co to oznacza, musisz udać się tam, gdzie tylko mój ojciec i jego załoga postawili stopy...-
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 21:21   

Słysząc głos mężczyzny Imlin ocknął się.
- O czym mówisz? Brzmi całkiem ciekawie. Możesz mi zdradzić coś więcej o swoim ojcu i o tym czego dokonał?
 
 
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-04-13, 21:26   

-Niewiele pamiętam z jego opowieści. Mówił mi coś o ogromnych trójkątnych budowlach zwanych piramidami. Cywilizacja ta żyła w dżungli lecz i choć większość wiodła prosty tryb życia, ich miasta były naprawdę imponujące. Mój ojciec zginął podczas bitwy z orkami, i nigdy nie wrócił na tamten kontynent. Są to ziemie nieodkryte przez nas, eredańczyków...-
_________________
 
 
 
Rudlis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 21:32   

Krasnolud nieco się zdziwił. Jeszce nie zagrzał sobie miejsca w Teleding, a tu takich rzeczy się dowiaduje. Nie krył zainteresowania.
- Kruca fix, to ty chłopie gadasz o takich piknych rzeczach. Wojna mówisz...piramidy...dżungla. Hmm...brzmi ciekawie. Jeśli mówisz mi to z nadzieją, iż się tego podejmę to jesteś blisko chłopie. Z pewnością twój ojciec był wspaniałym człowiekiem lecz z nie chcę podzielić jego losu.
W głosie Długobrodego było słychać lekkie podniecenie ale też wahanie. Sam nie wiedział co o tym myśleć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama


Głosując na stronę na poniższych toplistach wspomagasz jej rozwój ;)
Gry Wyobraźni - Strona o grach PBF Toplista-Gier Toplista gier rpg Głosuję na GRĘ !!! Ninja Gaiden PBF
© 2007-2009 for Artur "Władca Zła" Szpot
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12