Obrazki strony End of Days są hostowane na serwerze photobucket.com. Jeśli nie ładują się ona prawidłowo, najprawdopodobniej strona photobucket.com jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
SzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj się

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaplica Angrogha
Autor Wiadomość
Vakunne
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:40   

Elf zjawił sie w Kaplicy, ni stąd, ni z owąd, jakby nagle wyrósł spod ziemi, co było prawdą dosłownie i w przenośni. Gdy spoił ze sobą fakt, iż był w kanałach oraz ten, że teraz jest w kaplicy, zadał jedno, ale to bardzo treściwe pytanie, kierując je do kogolwiek w okolicy:
-Po co wam, do cholery, takie zejścia do kanałów?!
Po czym opamiętał się i zaczął wypatrywać wzrokiem jakiej kolwiek żywej duszy, kapłana, kogo kolwiek, kogo mógłby się spytać, gdzie ma złożyć ten raport.
 
 
REKLAMA 
Namiestnik

Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Wysłany: 2008-09-17, 14:39   

_________________

 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-17, 14:39   

Mistrz Galian pracował w kaplicy. Spostrzegłszy Vakunne powiedział:

- Aaaa... Wróciłeś nareszcie. To dobrze, to bardzo dobrze. Muszę wysłać Cię do kolejnej misji. Wspomożesz grupę szukającą ręki lub magów w Gildii Magów. Co wybierasz?

- Co do raportu to nie martw się. Paladyn, który został z Tobą wysłany przeżył, wrócił i zdał nam relacje ze wszystkiego.
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Vakunne
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 14:51   

-O...O...On...On przeżył?! Jak to kurna możliwe? - elf wyraźnie się podirytował, cały czas uważał kompana za trupa - No nie... Przynajmniej powiedział wam o orkach...- nagle przypomniał sobie, że jednej rzeczy nie mówił kompanom, kiedy wchodził na drabine... To znaczy, mówił, ale niezbyt dokładnie i nie sprecyzował tego w ogóle - To, fakt, że Wasili 'nosi' oko tego nekromanty jako swoje, nie jest niczym groźnym? Zresztą, jak powiedział, to musiał się domyślić... Trudno... Mogę wspomóc tych od ręki, ale wątpię, by móc nazwać to 'pomocą'.
 
 
Convectum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 15:08   

Elf nadchodząc usłyszał przypadkiem parę słów wypowiedzianych w kaplicy. Domyślił się, że jeden z nich musi należeć do jednego z załogi Oka albo Ręki. Wchodząc pokazał jakiś przedziwny gest, uklękł i jakby się przeżegnał, chociaż, to raczej za mocne słowo, na to, co zrobił. Stanął gdzieś po boku, opierając się o ścianę, czekając, aż ktoś go zauważy.
Jeśli to się nie zdarzy, zaproponuje swoją pomoc w drugim, wymienionym przez kapłana, zadaniu.
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-17, 21:06   

Kapłan kontynuował:

- Tak, paladyn przeżył. Sam go trenowałem - powiedział z dumą Mistrz Galian - Tak więc miał w zanadrzu wiele sztuczek. Powiedział nam o wszystkim. To prawda, ze fakt posiadania oka przez Wasilego jest faktem niepokojącym, ale nic na razie nie możemy zrobić. Potrzebujemy magów.

DO kaplicy wszedł kolejny podróżnik.

- Oho! Podejdź no tutaj. - zwrócił się kapłan do przybysza - Nazywam się Mistrz Galian i potrzebuje Twojej pomocy. Dwie grupy poszukiwaczy przygód wyruszyło na misje, ale obawiam się, że ich zespół może być za słaby jak na przydzielone im misje. Tak więc Vakunne i... - kapłan coś naprędce wymamrotał pod nosem, jego tęczówki na chwile błysnęły białym światłem - Inehgar... Tak. Tak więc Vakunne i Inehgar, musicie wybrać między dwoma misjami. Czy chcecie wspomóc grupę szukającej Ręki Vecny, czy grupę szukającą magów? Decydujcie się, każdy osobno niech podejmie decyzje.
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Vakunne
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 21:13   

-Jak już powiedziałem, idę pomóc tym, którzy wyruszyli w poszukiwaniu ręki, lecz najpierw muszę dowiedzieć się o tej misji trochę więcej - uśmiechnął się ukradkiem Vakunne, błysnęło mu coś w oku - Na przykład... Co to w ogóle za eskapada? Przewidujecie tam jakichś wrogów? Może wiecie, co można spotkać w tamtych terenach... No nic, trzeba ruszać, dacie mi jakiś dodatkowy ekwipunek? Pochodnie i krzesiwo by się przydało.
 
 
Convectum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 21:22   

Elf zastanowił się, jakim cudem kapłan odkrył jego imię. Przecież żadnym problemem byłoby zapytanie się o nie. Inehgar zaczął podejrzewać Mistrza Galiana o jakieś herezje, związane z czytaniem w myślach. No, ale teraz nie była pora na zgłębianie myśli w tym temacie. Słysząc odpowiedź stojącego obok podróżnika, musiał zgodzić się na pozostające zadanie, poszukać magów.
-Ja, w takim razie, dołączę do tych, którzy szukają magów - lekko niezręcznie było mu to mówić, bo najchętniej dodałby jakiś zwrot na końcu, lecz 'mistrzu' było nie na miejscu, więc pozostał milcząc. Również pragnął zapytać się o ekwipunek, spodziewał się, że samymi sztyletami wrogów nie pokona i trzeba będzie przypomnieć sobie co nieco o walce wręcz, ale podejrzewał, iż kapłan odpowie im obydwu, na zadane przez Vakunne'a pytanie.
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-18, 07:31   

- Cóż. Co dotyczy ręki to mam pewne obawy. Miejsce, gdzie wysłaliśmy grupę poszukiwawczą, było kiedyś jednym z miejsc kultu Vecny. Nie zbadaliśmy jeszcze tamtego kompleksu jaskiń. Nie wiemy co tam może być, ale na pewno będzie to niebezpieczne i trudne do pokonania.

- Co do magów to jesteśmy zaniepokojeni, że podczas oblężenia Telding ich zabrakło. Nie wiem co, ale jakaś potężna siła musiała działać w Gildii, żeby wszyscy magowie zniknęli. Potrzebujemy magów w Cyatadeli, gdyż opierając się tylko na modlitwach kapłańskich możemy niedługo stracić ochronę nad barierą.

- Co do ekwipunku... mam trochę tego przy sobie. Powiedzcie mi czego wam trzeba, a dostaniecie. Tylko bez przesady, bo wiele broni zniknęło ze Zbrojowni, więc musimy oszczędzać.
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Vakunne
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 09:21   

Elf odwrócił się plecami do mistrza, uklękł i rozwiązał sznurek od swojej torby. Przeliczył wszystkie rzeczy, dobrze na nie patrząc, by nie przeoczyć czegoś, a potem mieć tego za dużo.
Stwierdził, iż nic nie zjadł, więc racje żywnościowe mogły pozostać...Pochodni też miał nie mało... W takim przypadku, nie potrzebował nic. Zawiązał woreczek, wstał i odwrócił się do kapłana.
-Po namyśle, ja nic nie potrzebuję! Mogę wyruszać nawet teraz.
 
 
Convectum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 09:31   

Elf pogładził się po brodzie, co było, oczywiście, oznaką myślenia. 'Nie wygląda to na nic trudnego...' przebrnęła mu myśl. Uśmiechnął się szelmowsko, na znak, że jego zadanie mu pasuje.
Przeliczył w pamięci swój ekwipunek, nie chciał robić tylu ceregieli, co stojący obok. 'W sumie, to ja mam praktycznie wszystko...'. Nagle przypomniał sobie, że żeby dokładnie wiedzieć, co trzeba zabrać, musi trochę popytać kapłana.
-A mógłby mi... - urwał, przecież to było pytanie bez sensu, mógłby zabrać pochodnie i tak, i tak, bez względu na to, że prawdopodobnie nie będą (grupa poszukująca magów) chodzić po jakichś ciemnych zakamarkach.
-To mi do szczęścia brakuje tylko pochodni...Może czterech? Ahhh...No i dwóch mieczy ze zbrojowni.
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-18, 15:05   

Mistrz Galian podał 4 pochodnie i długi miecz.

- Czy to wszystko?
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Convectum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 15:20   

Elf zmarszczył znacząco brwi. Prosił przecież o dwa miecze, a nie o jeden długi. Wystarczyło, że słabo walczył oburęcznie, a z jedną bronią kompletnie sobie nie radzi. No, ale cóż, nie będzie się sprzeciwiał, prawdopodobnie dostał taki oręż, bo innego nie było, więc westchnął i przestał się rozżalać.
-Tak, jak dla mnie, to wszystko... - mruknął w odpowiedzi.
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-18, 16:33   

- No to jazda!

Mistrz Galian klasnął w dłonie i wypowiedział Słowo aktywujące. Jeden z podróżników znikł w błysku błękitnego światła.

Convectum zostałeś przeniesiony do podziemi Gildii Magów.

Teraz kapłan zwrócił się do Vakunne:

- A ty jesteś gotów?
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Vakunne
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-18, 16:48   

-No jasne! Nie widzę żadnych przeszkód, by wyruszyć...! - zdziwiony nagłym zniknięciem stojącego obok elfa, spojrzał dziwacznie na kapłana. Tak, jakby się pytał, 'jak to zrobiłeś?'. Otrząsł się i pomyślał, że to nieważne, nie miał talentu magicznego. Uśmiechnął się łobuzersko do Mistrza Galiana, na znak, że jest gotów.
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-20, 10:01   

- Wybacz że musiałeś czekać, ale teleportacja do miejsc, których rzucający czar nie widział jest dużo trudniejsza.

- Jest jeszcze jedna sprawa. Kilku kapłanów jest wieloklasowcami - połączeniem magów i kapłanów. Dzięki ich pomocy umieściliśmy w jednym z członków wyprawy po rękę, a dokładniej w umyśle inżyniera wojennego, zaklęcie łączące umysły jego i mój. Jednakże mój kontakt z nim się urwał. Oprócz wspomożenia drużyny poszukiwawczej musisz odnaleźć tego inżyniera i zobaczyć, czy wszystko w nim w porządku. Teraz wykorzystując resztki zaklęcia kontaktu umysłowego spróbuje Cię teleportować do miejsca poszukiwań.

- Jeszcze weź to.

Galian podał Ci mapę.

- Jest to mapa z zaznaczoną drogą powrotną do Cytadeli przez kanały. Cześć kanałów musieliśmy zawalić, aby Wasili nie dostał się nimi do Cytadeli, dlatego potrzebujecie nowej drogi.

- No to jazda

Kapłan skupił się, złożył ręce w modlitewnym geście i wypowiadał długą inkantacje. Vakunne dojrzał jakąś srebrną nitkę, która zmaterializowała się koło głowy kapłana i przechodząc przez ściany łączyła z czymś odległym głowę kapłana. Vakunne rozpoznał w tym materialny widok zaklęcia kontaktowego.

Po 10 sekundach rozległ się błękitny błysk, utrata czucia w kończynach i możliwości oddychania...
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama


Głosując na stronę na poniższych toplistach wspomagasz jej rozwój ;)
Gry Wyobraźni - Strona o grach PBF Toplista-Gier Toplista gier rpg Głosuję na GRĘ !!! Ninja Gaiden PBF
© 2007-2009 for Artur "Władca Zła" Szpot
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12