Obrazki strony End of Days są hostowane na serwerze photobucket.com. Jeśli nie ładują się ona prawidłowo, najprawdopodobniej strona photobucket.com jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
SzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj się

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Faust272
2009-04-03, 18:52
Wyniki konkursu (Maj-Czerwiec)
Autor Wiadomość
zkajo 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 30
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1245
Wysłany: 2008-06-05, 20:03   Wyniki konkursu (Maj-Czerwiec)

No, myślałem że zainteresowanie będzie o wiele większe. Dostałem tylko jedną pracę od Chomika Zagłady. Gracz dostaje odemnie rangę 'Pisarz' i jest zwycięzcą konkursu. Oto i jego praca:

Bajki i klechdy eredanu
ROZDZIAŁ PIERWSZY:
Pierwsze kroki ludzi.

,,Pewnego dnia, Angrogh ulepił z błota figurę, po czym powiedział:
'Tobie daję mój ląd, a od dziś będziesz nosił miano 'człowiek',
po czym cisnął go na ziemię. ''

I ludzie wylądowali w eredanie. Ich oczom ukazały się góry i lasy, łąki i pola,
morza i jeziora. I choć wszyscy byli w tym samym wieku wygląd mieli różny.
I była ich garstka. Może z 30. I chadzali ludzie po polach i lasach jedli owoce ziemi i
żyli w zgodzie z naturą. I minął miesiąc. Ludzie nauczyli się budować szalasy w których
mieszkali, spali na mchu i jedli z dzrzew owoce oraz bawlili się ze sobą i zwierzętami.

I wtedy stwierdził Angrogh że pora ich odwiedzić. I przyszedł do ludzi gdy ci biesiadowali
na polanie pod gołym niebem. Miał postać wielkiego człowieka w złotej zroi obszytej delikatnym
furtem i w ręku dzierżył wielki miecz zaś jego głowę okalała ognista korona.
Ludzie się przerazili gdyż był wielki i potężny oraz porażał majestatem.I widząc że jego
dzieci się boją rzekł Angrogh:

-Jam jest ten który was stworzył. Lecz nie lękajcie się gdyż krzywdy wam nie uczynię.
Będę się wami opiekował dopóki nie staniecie się samodzielni.

I wtedy zza jego pleców wyłonili się elfowie i krasnoludowie. Elfy zwiewne i lekkie
zdawało by się szybując nad ziemią przygalopowały na dzikich koniach.
A krasnoludy głośno tupiąc wbiegły na polanę i spoczęły pod drzewami.
Elfy zaś zsiadły z koni i wsipięły się na dzrzewa gdzie usiadły i wbiły wzrok w Angrogha.

I wtedy rzekł Angrogh do ludzi:

To są wasi bracia- dzieci moje i mojego brata.Lecz pamiętajcie że jest jeszcze trzeci brat
który wam zawsze złorzeczył będzie. Jego się wystrzegajcie i nigdy nie ufajcie jego słowu.

To rzekłwsz Angrogh usiadł na polanie i pstryknął palcami. I pojawiły się magiczne stoły i
krzesła a na nich wszelkie jadło. I usiałd on na wielkim tronie na początku stołu poczym rzekł:

-Chodźcie i siadajcie. Jedzcie i pijcie. I cieszcie się ostatnimi chwilami błogiego spokoju moje
dzieci.

I wtedy wszystkie dobre rasy, zjednoczone i bez waśni, w zgodzie zasiały z Angroghiem do uczty po
raz pierwszy i ostatni w historii...

ROZDZIAŁ DRUGI:
ogień

Minął rok od wielkiej biesiady. Ludzie, krasnoludy i elfy zaczęli się już rozmmnażać i zaludniać eredan.
Krasnoludy szczególnie ukochały góry więc zaczęły je zasiedlać. Elfy zaś poczęły zaludniać lasy.
Ludzie zaś osiedlili się na stepach i równinach.

Orkowie beliara byli jeszcze daleko od dzieci światła i tergały nimi wciąż bezsensowne bójki i kłótnie.
Widząc dobrobyt u dzieni Angrogha i Denegogha beliar uknuł podły spisek.
Razu pewnego zaskoczył Denegogha podczas jego przechadzki przez las i spętał.
Potem choć z wielkim trudem odebrał mu małą część jego mocy. I użył jej by sprowadzić deszcz na eredan.
I ponownie użył mocy lecz tym razem swojej. I zerwał się potężny wiatr. Ludzie przemarzli i zmokli. Gdy ulewa
dobiegła końca Beliar uciekł z miejsca ,,zbrodni'' pozostawiając spętanego Denegogha pod jednym z drzew.
Zauważywszy zajście Angrogh zaczął szukać brata albowiem on tylko mógł coś takiego wywołać. Krzyczał i biegał po
całym eredanie. Wreszcie spoczął zmęczony w pobliskim lesie. Usiadł pod drzewem i zauważył wtedy spętanego brata.
Podbiegł i ciosem boskiego miecz przeciął więzy. Denegogh opowiedział bratu o zajściu. I zaczęli oni szukać we dwóch
Beliara. Lecz ten zaszył się pod ziemią z lęku przed gniewem braci. I szukali bogowie i szukali ale nie mogli znaleźć
i ponownie spadł deszcz. I wtedy dopiero przypomniał sobie Angrogh o ludziach potrzebujących jego pomocy. Odnalazł ich
chorych i przmokniętych gdy schronili się w lesie. W złości chciał Angrogh zabezpieczyć eredan przed wszelkimi deszczami i
ulewami. Ale nie mógł. Moc obu braci połączona w jednym ciele była zbyt wielka nawet dla niego. I wtedy wpadł on na pomysł.
Zwrócił się do ludzi:

-Oto daję wam moje dziedzictwo: Ogień. wykorzystujcie go mądrze a będzie wam służył. Wykorzystacie go lekkomyślnie
a obróci się przeciw wam.

I nagle zauważył krasnoludó którym ulewa zalała groty i wyszli oni zziębnięci na powierzchnię. I wtedy Angrogh powiedział
im tak samo. Po czym nauczył obie rasy obchodzić się z ogniem...


ROZDZIAŁ TRZECI:
Klan Wilka


Wiele lat mineło od przekazania ludziom i krasnoludom ognia. Elfy osiadły się wówczas na wyspie Istoriach gdzie stworzyły
trzy klany: Wilka, Młota i Ognia.

A tymi klanami rządzili trzei bracia:

- Iasereg zwany Spokojnym. Najspokojniejszy z braci i najroztropniejszy. Zawsze miał na celu dobro swego klanu i rasy.
Pan klanu ognia.

- Dragonrifred zwany Mężnym. Przywódca klanu młota. Zawsze dbał o zaplecze militarne wyspy oraz jej obronę.

- Litchdraug zwany szalonym. Pan klanu wilka. Zajmował się polowaniami i walką z wrogami wyspy.


Pewnego razu podczas narady braci podzieliła kłótnia. Widząc to Beliar w nocy zmaterializował sie w komnacie Iaserega i
odezwał się do niego w te słowy:

-Jam jest pan ciemności Beliar! Dołącz do mnie a dam ci panowanie nad całą wyspą!

Ale Iasereg był zbyt mądry żeby dać sie tak omamić. Powiedział do demona:

- Bedę władał całą wyspą ale moi poddani i inne ludy zbuntują się przeciw mnie! Moi bracia zginą a naszą rasę czeka zguba!
Odejdź stąd - powiedził po czym zaczął modlic się do Angrogha i Denegogha.
Widząc to Beliar poszedł do Dragonrifreda i odezwał się do niego w te słowy:

-Jam jest pan ciemności Beliar! Dołącz do mnie a dam ci panowanie nad całą wyspą!

Ale Dragonrifred również nie dał się omamić. Rzekł do bożka:

- Jam jest syn Angrogha! Ostrzegał mnie ojciec mój przed tobą i twoimi sztuczkami! Nie ulęknę się ciebie choćbyś miał mnie zabić!
- Powiedział. Wiedząc ze nie boi się go ów elf, odszedł do ostatniego z braci.

Stanął tedy przed obliczem Litchdrauga. I powiedział:

-Jam jest pan ciemności Beliar! Dołącz do mnie a dam ci panowanie nad całą wyspą!

Lecz Litchdraug był zbyt szalony by nie dać się omamić.

Rzekł tedy do boga:

- Ja będę ci służył panie ale co z mymi braćmi?

Beliar odpowiedział mu zaś:

- Oni mnie odrzucili. Dlatego muszą zginąć!

Tu chwycił swój miecz i ciął lekko w palec. I skropił swojej krwi do butelek z Winem po czym ozwał się do elfa:

- W tym winie jest krew moja wyznawcom moich braci będzie ona śmiertelną trucizną a moim wyznawcom błogosławieństwem.

Litchdraug otruł swych braci. Doszło do schizmy wśród elfów. Nastał czas mordu i walki. Ale to opowieść na następny raz...


Od autora:
Sry że tak mało, z czasem dodam więcej (cholerne terminy). Pamiętajcie że to BAJKI więc nie jest napisane dlaczego beliar sam nie zatłukł
braciaków(tu możemy snuć tylko domysły :p)

Pozdrawiam: Chomik Zagłady
------------------------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieję że następnym razem zainteresowanie będzie o wiele większe.
Oklaski dla autora :D Mam nadzieję że to nie jest jego ostatnia praca...
_________________
 
 
 
REKLAMA

Wysłany: 2008-06-05, 20:05   

 
 
Chomik_Zaglady
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-05, 20:05   

Przepraszam że tak mało :oops: wena mi się rozpękła w połowie.
I Dragonie, czekam na twoja pracę w następnym konkursie :evil: . Też się trochę zawiodłem frekwencją. :cry:
 
 
Dragon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-05, 23:41   

Sorry, nie mogłem. ;-) W następnej wezmę udział na 100%. :-D Będziesz miał z kim rywalizować. Teraz po prostu mam cholernie dużo poprawek, mam kilka dwój na świadectwie, nauczyciele zrobili mi chamskie "kawały". Muszę trochę nadgonić. Lecz na to znajdę raczej czas. ;-)
 
 
Jarema
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 22:07   

Mój ulubiony gryzoń wygrał - GRATULACJE!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Chomik_Zaglady
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 18:25   

Oj, możliwe że moja ostatnia.
Bo: Zkajo to (sami z resztą wiecie) , niech tyra sam!
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-09-08, 12:47   

Wybierz nagrodę:

1) pierścień zwiększający siłę o 1
2} pierścień zwiększający zręczność o 1
3) pierścień dodający jedno oczko do twojego testu na trafienie
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Chomik_Zaglady
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 16:09   

Pierścień z bonusem do trafienia poproszę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama


Głosując na stronę na poniższych toplistach wspomagasz jej rozwój ;)
Gry Wyobraźni - Strona o grach PBF Toplista-Gier Toplista gier rpg Głosuję na GRĘ !!! Ninja Gaiden PBF
© 2007-2009 for Artur "Władca Zła" Szpot
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9