Obrazki strony End of Days są hostowane na serwerze photobucket.com. Jeśli nie ładują się ona prawidłowo, najprawdopodobniej strona photobucket.com jest chwilowo niedostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
SzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj się

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Faust272
2013-05-27, 12:56
Orane z Shoutboxa
Autor Wiadomość
MrocznyKefir 
(Bez)Błędny Rycerz



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Baldwin syn Rhaegara
Pełna KP

 
Wiek: 29
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 414
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-05-22, 14:40   Orane z Shoutboxa

"Pomyślmy. Człowiek reprezentuje bardzo rozsądne podejście do gospodarki i państwa (libertarianizm), które kuleją przy pierwszej próbie skonfrontowania ich z rzeczywistością. Tak... to ma sens. Osobiście jednak nie szanuję go za co innego. Używanie argumentów ad persona, próby narzucania swojego zdania, brak opcji dialogu z kimś odmiennym politycznie czy po prostu wyzywanie innych od lewaków. Szacunek to rodzaj daru, orderu przyznawanego przez społeczeństwo danej jednostce." -

Libertarianizm ma sens w wyedukowanym i zaradnym społeczeństwie.. Więc jest nierzeczywisty. Zgodzę się.
Brak opcji dialogu ze strony Korwina? Kurwa, obudź się, Maciek, bo ty w innym świecie żyjesz. Zobacz debaty z Palikotem czy innymi ludźmi - wysoki, rzekłbym nawet amerykański poziom prowadzenia debaty. Chyba ci się pomyliło z Tuskiem czy Kaczyniakiem, co?

Szacunek? On okazuje szacunek. Ale nie dziwię się mu, że jak widzi ludzi z sejmu, to nazywa ich idiotami. To są idioci. Jeśli temu zaprzeczysz - jesteś w moich oczach nieudouczonym kacapem. Dziecko z przedszkola lepiej by państwo poprowadziło niż ta biurokratyczna zgraja.

Ok, może być i liberalizm. Jest to jednak w moim odczuciu wizja radykalna, nieuwzględniająca czynnika ludzkiego. Nie mam się zamiaru kłócić o nazwę....

Liberalizm nie uwzględnia czynnika ludzkiego ? Polecam poczytać o Konradzie Adenaurze i jego demoliberalizmie w Niemczech albo o Stanach Zjednoczonych do lat '20 XX wieku - minimalne podatki a istniały publiczne szkoły czy szpitale. I to był liberalizm [NIE MYLIĆ Z LIBERTARIANIZMEM]


[Dzisiaj 10:23] Lowcakur: Z tego co zaobserwowałem(np w przypadku ruchu LGTB) Korwinowi chodzi o to, aby się z tym nie afiszować. I słusznie, ja mam w głębokim poważaniu co kto lubi robić w domu. Tylko po co odrazu robić parady, karty członkowskie dające zniżki w sklepach, małżeństwa i inne tego typu wymysły


Co się wtrącasz w karty członkowskie? Twoja to sprawa? Interwencjonistą jesteś? To, że ktoś robi klub dla pań/panów/homoseksualistów/kulturystów/fanów kotów i daje tym grupom społecznym zniżki to ich sprawa. Nie widzę w tym niczego złego. O ile będzie to robione z prywatnych pieniędzy bądź z zasłużonych dotacji.


[Dzisiaj 11:27] Kalkstein: I jeszcze: przerysowujecie obraz prawicy i lewicy. Wszyscy wiemy dobrze, że nie ma w Polsce tak jaskrawego rozdziału. prawica wcale nie olewa tego co się dzieje za zamkniętymi drzwiami, a lewica nie pluje jadem na każdego i wszystkich...


Nie ma sensu uważać, że Prawica jest liberalna a Lewica interwencjonistyczna. To bez sensu. Tak na prawdę PiS jest prawicą, PO centrum, PSL prawica i SLD oraz RP lewica. Lewica/Prawica - chodzi o ideologię, a nie o gospodarkę, o czym gada Jogurt niczym jakiś korwinista :P . Mogą być liberalni socjaliści i interwencjonistyczni prawicowcy... właśnie jak PiS. A to, że wszyscy w sejmie są interwencjonistyczni, no może prócz 60% posłów RP, to już wynik komuny.


[Dzisiaj 11:34] Jogurt: Kalk, może dlatego że w Polsce nie ma normalnej prawicy ani chyba nawet normalnej lewicy. większość to lewica, tyle że maskująca się i udająca coś innego, by zadowolić wszystkich, w praktyce tworzy to jakiś bezwyrazowy twór. Z lewactwem nie ukrywa się ruch Palikota. tyle że ta partia to jakieś zoo której członkowie umyślnie lub nie robią z siebie debili ;p


W RP debili jest kilku. Widziałem wywiady z wieloma posłami - to drobni przedsiębiorcy i liberałowie. Przez pryzmat Biedronia i Grodzkiej nie oceniaj całego ruchu, bo to jest doprawdy faszystowskie


[Dzisiaj 12:31] Vanilla: "jeśli to jest fundowane z pieniędzy prywatnych przedsiębiorców z ich własnej woli to jest to jak najbardziej ok" - bardzo nie jest OK, rola państwa w sterowaniu gospodarką jest taka żeby ta gospodarka była odpowiedzialna ekologicznie i społecznie. A coś takiego zabronić powinni właśnie ze względu na odpowiedzialność społeczną. Polska do demokracji musi dorosnąć, może nasze dzieci już będą w stanie normalnie ze sobą dyskutować, choć i w to wątpię


Co kurwa? Rola państwa w gospodarce prawie nie istnieje. Ma tylko pilnować, by przestrzegano prawa, by na produktach pisano skład produktu i nic więcej. Ma również nas pilnować i pomagać najuboższym, ale tym, którym po prostu życie dało kopa, a nie tym, którzy z własnej woli są nieudacznikami bo nie chce im się pracować.
I ekologia.... dafuq? Rzeki mają być czyste ze względów zdrowotnych a nie ekologicznych. Jeszcze mi powiedz, że greenpace jest spoko to cię wyśmieję.


[Dzisiaj 12:45] Kalkstein: Choć z drugiej strony... nie dajmy się zwariować. Może i Unia nam narzuca produkcję energii eko, ale trzeba także wziąc pod uwagę czynniki geograficzne. Nie mamy tak wiele słońca jak Kalifornia, ani tak wietrznej pogody jak Anglia. Ok, dbajmy o środowisko, ale z głową.


Unia do takich rzeczy się nie powinna w ogóle wtrącać. Mamy węgiel to mamy z niego korzystać. Leżymy na czarnym złocie Europy do jasnej cholery. W Polsce nie ma sensu produkować baterii słonecznych na większą skalę niż domowe, gdyż mamy tylko 40% dni słonecznych bodajże. A wiatr też nie jest za duży. Jedyny sens to energie geotermalne - brawa dla Rydzyka, człowieka podziwiam.

http://i1.kwejk.pl/site_m....gif?1359281074
A to dla was
http://www.youtube.com/watch?v=2sIkgheorv8

W swej życiowej misji
Na koniec wyspy zabierz mnie
Z zapasem amunicji
Ja z tobą do nich strzelać chcę

I tępimy znów złodziei
Gdy, gdy socjalizm rozrósł się
Nie tracimy nadziei
Mamy co chcemy
Lewaków mamy więc
Na wyspie nie mają dokąd zbiec
I w całej tej krucjacie dobrze wiem
nie powstrzyma nas już nic (już nic, już nic)

Wypierdoleni prosto w stronę Słońca
Socjaliści spalają się bez końca
Dziś rakietą z Kazachstanu
Bez grawitacji pędzą w nieznane
Odjedź a pofruną szyby z okien
Na Utoyi otwierasz do nich ogień
Każda chwila jest wiecznością
Kiedy lewactwo wystrzelone w kosmos

To takie proste
Politycy zbędni nam
Żyjemy mocniej
Gdy nie okradają nas
Na wyspie nie mają dokąd zbiec
I w całej tej krucjacie dobrze wiem
nie powstrzyma nas już nic (niiiiic)

Wypierdoleni prosto w stronę Słońca
Socjaliści spalają się bez końca
Dziś rakietą z Kazachstanu
Bez grawitacji pędzą w nieznane
Odjedź a pofruną szyby z okien
Na Utoyi otwierasz do nich ogień
Każda chwila jest wiecznością
Kiedy lewactwo wystrzelone w kosmos (kosmos, kosmos, kosmos, kosmos, kosmos)

(o/o/o/, o/o/o/)

Zobacz lewactwo wyjebane w kosmos... (kosmos, kosmos, kosmos )

Wypierdoleni prosto w stronę Słońca
Socjaliści spalają się bez końca
Dziś rakietą z Kazachstanu
Bez grawitacji pędzą w nieznane
Odjedź a pofruną szyby z okien
Na Utoyi otwierasz do nich ogień
Każda chwila jest wiecznością
Kiedy lewactwo wystrzelone w kosmos

Wypierdoleni tak w stronę Słońca
(Znów wystrzeleni w kosmos)
Wypierdoleni tak w stronę Słońca
(Znów wystrzeleni w kosmos)

Odjedź a pofruną szyby z okien
Na Utoyi otwierasz do nich ogień
Każda chwila jest wiecznością
Kiedy lewactwo wystrzelone w kosmos (kosmos, kosmos)
_________________
Carpe Diem przyjaciele!
 
 
 
REKLAMA 
Władca Puszek


Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Baldwin syn Rhaegara
Pełna KP

 
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 535
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2013-05-22, 14:55   

 
 
 
Debowy_Mocny 
Władca Puszek



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Enderus
Pełna KP

 
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 535
Skąd: Słupsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2013-05-22, 14:55   

A cała ta kłótnia się zaczęła od tego ot o gifa co wrzucilem

http://i1.kwejk.pl/site_m...80_original.gif
_________________
Słowa Enderusa
Myśli Enderusa

HIT MUZYCZNY XXI WIEKU!!!!!!!!
 
 
 
Kalkstein 
Alchemik



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Raven
Pełna KP

 
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 205
Skąd: Obywatel Świata.
Wysłany: 2013-05-22, 15:21   

Dobra Maksiu, jedziemy z odpowiedzią.


" Ale nie dziwię się mu, że jak widzi ludzi z sejmu, to nazywa ich idiotami. To są idioci. Jeśli temu zaprzeczysz - jesteś w moich oczach nieudouczonym kacapem. "

Jeśli rozpatrujemy tylko odpowiedzi zawierające jedno słowo- możesz mnie już wyśmiewać i nazywać niedouczonym kacapem. Pomimo tego, że rządy Tuska są nieudolne, to jednak nie nazwałbym WSZYSTKICH posłów idiotami. To 460 zupełnie różnych osób, które w większości są dla mnie anonimowe nawet z twarzy. Nie będę nazywać idiotą kogoś tylko dlatego, że chciał coś zmienić,a i tak mogło się zdarzyć.
Ci z pierwszych ław też niekoniecznie są idiotami. To wykorzystanie inteligencji do machlojek, a nie do prawdziwego rządzenia spowodował taki efekt. Po prostu- Rostowskiego co by nie mówić idiotą bym nie nazwał, choć dziada szczerze nie cierpię.


"Jedyny sens to energie geotermalne - brawa dla Rydzyka, człowieka podziwiam. "

Owszem, jako przykład kapitalisty jest to jeden z ciekawych wzorców. Sposób działani i zdobywania funduszy jest jednak wg mnie totalnie niemoralny. Ile wynosi najniższa emerytura? 650zł?


Dobra, więcej grzechów nie pamiętam, z tego miejsca przepraszam za mylenie libertarianizmu z liberalizmem. Chyba dałem się złapać bo ludzie wokół często mieszają te pojęcia. Za pokutę biorę sobie ogarnięcie obu terminów.

Aha- ten nieszczęsny Kelthuz to ma jakiekolwiek utwory z własną muzyką lub/i nienawołującym do nienawiści tekstem? To już któryś utwór, a każdy okazuje się mierną przeróbką starych hitów.
_________________
Choć nie wiem jak się skryjesz, twoje wnętrze nie jest dla mnie zagadką.
 
 
 
Jogurt



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Marwyn Crane
Pełna KP

 
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 83
Wysłany: 2013-05-22, 15:33   

Kefir, libertarianizm nie tyle wymaga od społeczeństwa wyedukowanie, co zwykłej zaradności źyciowej. Choć szeroko rozumiana wolność z małymi wyjątkami działa dobrze i na tych małych. Dziś chociaźby oglądałem sobie film z Meksyku, gdzie dla maluczkich jest dość duźa wolność gospodarcza, nie ma emerytur, zasiłków i innych takich. I to właśnie ta wolność sprawia, źe oni tam sobie radzą w praktyce i to bez dużej inteligencji i edukacji.

To czym jest prawica i lewica zależy od tego które ich definicje uznajesz, bo są różne. Dla mnie miarodajne są przede wszystkim poglądy gospodarcze, które to w praktyce bardzo często wpływają na poglądy typowo światopoglądowe i jest to moim zdaniem kolejność właściwa w polityce, bo pokazuje że człowiek w pierwszej kolejności kieruje się rozumem a nie uczuciami.

A do do RP to nie chodzi mi o poglądy samych jednostek, bo one rzeczywiście mogą być różne i nie wierzę że wszyscy są na tyle głupi by być z nimi ideologicznie a nie np. dla pieniędzy. Bardziej miarodajne są dla mnie działania tej partii, różne propozycje ustaw itp które w swojej głupocie są wręcz straszne.
 
 
MrocznyKefir 
(Bez)Błędny Rycerz



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Baldwin syn Rhaegara
Pełna KP

 
Wiek: 29
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 414
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-05-22, 16:02   

Tylko kilka. Ale np. ustawy dot. narkotyków, alkoholu czy więzień są spoko. A że wyszli z jedną politycznie niepoprawną to inna sprawa. Ja tam też uważam, że wiek współżycia powinien być zmniejszony. W wieku 16 lat całowałem się z dziewczyną 3 miesiące młodszą <wiesz, o której mówię >ale nie miała 16. Jestem pedofilem?

A to dlaczego niemoralne są jego działania? Zbiera DOBROWOLNE składki. Co w tym do cholery niemoralnego? To kogoś sprawa, że chce komuś dać kasę. Ja tu widzę przedsiębiorców.

Jogurt - co do Meksyku to nie wiem. Ale gdyby było tak wspaniale i świetnie i lepiej niż w USA <które ma system o którym piszę> to by tylu Meksykanów tam nie uciekało :P

A Kelthuza dla jaj wrzuciłem. Ma duuuuuuuuuuuuuuuuuużo własnych kawałków, typu Sorcerer - metalowa husarya jest zajebista.
_________________
Carpe Diem przyjaciele!
 
 
 
Jogurt



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Marwyn Crane
Pełna KP

 
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 83
Wysłany: 2013-05-22, 16:54   

Akurat nie tę ustawę miałem na myśli, i to nie jest wyjątek, takich pomysłów bardzo dużo od nich wychodzi.
A co do meksyku to pisałem o mieście a nie o państwie i tylko o tych najbiedniejszych. Podczas gdy w Polsce człowiek siedziałby na zasiłku albo kradł to tam ludzie wykonują proste prace, sprzedają jedzenie, oferują usługi oczywiście bez żadnych kontroli sanepidu itp. Jednocześnie wszystko jest bajecznie tanie, bo bez żadnych podatków i innych opłat.
 
 
Kalkstein 
Alchemik



Dane w grze
Rasa: Człowiek
Miano: Raven
Pełna KP

 
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 205
Skąd: Obywatel Świata.
Wysłany: 2013-05-22, 17:27   

Kefirek, dla mnie niemoralnym jest sposób przekonywania do tej składki na wykopy. Kupczenie wizją odkupienia jest rzeczą, która zasługuje co najmniej na naganę. Wyłudzanie stówy za zbawienie od staruszki mającej 600 zł emerytury to w zasadzie przyczynianie się do pozbawienia babci życia.
Żeby nie było- jako przedsiębiorca i marketingowiec człowiek jest godny podziwu. Jako człowiek i kapłan- to skończona menda.

Ustawa o obniżeniu wieku współżycia- OK. Niech będzie, jak ktoś jest rozgarnięty to i w wieku dziesiećiu lat będzie dojrzał do pewnych spraw. Są u mnie dwa ale:
Pierwsze, realne- nie niżej jak 13-14 lat, bo wcześniej mamy nierozwinięte organy płciowe
Drugie, utopijne- ludzie powinni mieć świadomość możliwych następstw seksu.
Tak, wiem że drugi podpunkt nieosiągalny. Po prostu uważam że do pewnych rzeczy należy dojrzeć, a nie lecieć na pałę. Przynajmniej, należałoby.
_________________
Choć nie wiem jak się skryjesz, twoje wnętrze nie jest dla mnie zagadką.
 
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-05-22, 19:20   

To ja też się wtrącę.

460 posłów. Za dużo. Wypierdolić ile się da. Zostawić tych z wykształceniem. Zabrać pensje. Służba państwu ma być funkcją honorową, za którą nie pobiera się pieniędzy - model ze Szwajcarii.

Zastosowanie liberalizmu i państwa minimum (a praktycznie jego brak) w praktyce:
http://moraine.salon24.pl...e-sie-do-trumny

Lewica - dążenie do kontrolowania społeczeństwa (totalitaryzm); kto ma jakie pieniądze dostać, komu te pieniądze zabrać, kto jaki zasiłek ma mieć, przepełniona do granic biurokracja, mnóstwo koncesji, licencji, pozwoleń, zgód, komisji i kontroli.
Prawica - odwrotność lewicy; "jak się pościelisz tak się wyśpisz", minimum a najlepiej brak (brak moim zdaniem najlepszy) koncesji, pozwoleń, licencji itp. itd., jak najmniejsza ingerencja państwa w pieniądze i życie obywateli, państwo strażnikiem prawa, granic, porządku i obywateli.
Zgodnie z powyższym nie nazwałbym żadnych czołowych partii (PIS, PO, SLD, PR, LPR inne popularne w telewizji) prawicowymi.

Zgodnie z wiedzą ze studiów związkiem odpowiedzialnym za "efekt cieplarniany" w 90% do 99% jest, uwaga, para wodna. Mówią o tym profesorowie na Politechnice, Uniwersytecie i Akademii Medycznej (wiem, że teraz zamiast Akademii powinienem wpisać Uniwerek, zmiana była celowa). Większość pozostałych gazów cieplarnianych (ten pozostały 1 do 5 [%] to metan wytwarzany w 70% z, uwaga, hodowli bydła i trzody chlewnej.
Zgodnie z tym regulacje jakiekolwiek na temat węgla są bzdurne.
Problem mogą być lokalne smogi i osady, ale o tym powinny decydować miasta, a nie UE.
Jedynym problemem ochrony środowiska jaki mnie przekonuje do siebei jest dziura ozonowa oraz śmiecenie.

Co do regulacji "współżyć" i "klapsów". Zlikwidować. Zostawić edukacje seksualną i wychowanie rodzicom. Jeśli oni zawiodą, żadne prawo tego nie naprawi. Niech się dzieciaki gżdżą gdzie chcą i kiedy chcą. Jak komuś sie nie podoba, niech się pocałuje w dupę. Za wcześnie na seks? Sprawa rodziców i ich dziecka. Niech państwo tu się nie wtrąca, niech zajmują się tym rodzice.

Rodzice gwałcą, albo biją dziecko w piwnicy? Współcześnie też takie coś się zdarza a jest to praktycznie niewykrywalne dopóki nie pęknie któryś z członków rodziny. A więc prawa i regulacje utrudniają życie normalnym ludziom. Ekstremiści będą zawsze i od tego mamy cholerną policję i sądy, za którymi jest żywy, wykształcony, myślący człowiek (a nie komputer z wejściem na kodeks karny), który ma wykorzystać swoje wykształcenie i mózg do tego, by walnąć karę adekwatną do czynu (efektywność naszych, polskich sądów na razie pominę, bo liczy się sam fakt napisany wyżej; załóżcie na razie, że sądy i policja są dla obywateli a są sprawowane przez odpowiednich do tego ludzi)

That's how i roll.

P.S. Jakby ktoś nie ufał mojej wiedzy ze studiów, polecam popytać wujka Google, ale ja wiem ja kto jest z samodzielnym szukaniem więc proszę:
http://doskonaleszare.blo...larnianego.html

P.P.S. BTW. W Polsce, USA, UK odnotowano najmroźniejsze zimy od lat. I w wielu innych. Jakby znowu komuś nie chciało się szukać, to część dowodów niżej:
http://www.youtube.com/watch?v=1c7QaC-Vfiw
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Vanilla 
Banish your fear

Dołączyła: 11 Kwi 2008
Posty: 2422
Wysłany: 2013-05-22, 20:59   

Zanim zacznę odejmować expa, to po kolei:

@Kefir: odnośnie Korwina zgadzam się w 100%

Cytat:
Co kurwa? (..) Jeszcze mi powiedz, że greenpace jest spoko to cię wyśmieję.


Każdy, nawet zaoczny student zarządzania powie ci że celem prowadzenia firmy jest przynoszenie zysku. Zysk bez regulacji to niszczenie środowiska, zysk bez regulacji to głodowe pensje. Liczy się tylko czysty zysk. Zysk bez regulacji - wylesianie Amazonii. Popierasz? Tam tego nie regulują. Firmy interesuje czysta kasa, a państwo ma upewnić się że zrobią to w miarę etycznie, inaczej zostawimy dzieciom wielki syf. Zgodzę się że lenie mają mieć bardzo źle. tl;dr - trzeba wiedzieć co regulować a co nie, wsadzając wsio do jednego worka demonstrujesz tylko swoją ignorancję.

Rola państwa w gospodarce jest zajebiście duża. Ci wszyscy urzędnicy, nie wiem czy wiesz, nie chowają tej kasy pod ziemię tylko WYDAJĄ. Też napędzają gospodarkę. Ale o stonce biurokratycznej (tfu!) to inny temat...

Cytat:
W Polsce nie ma sensu produkować baterii słonecznych na większą skalę niż domowe, gdyż mamy tylko 40% dni słonecznych bodajże. A wiatr też nie jest za duży.


Wiatr jest OK, solary to ewidentna bzdura, kolektory chyba większa niż panele. A geoterma super.

Cytat:
Ci z pierwszych ław też niekoniecznie są idiotami. To wykorzystanie inteligencji do machlojek, a nie do prawdziwego rządzenia spowodował taki efekt. Po prostu- Rostowskiego co by nie mówić idiotą bym nie nazwał, choć dziada szczerze nie cierpię.


Głupców należy po prostu odsuwać od władzy. Cyników [=inteligentnych ludzi którzy wiedzą że robią źle] należy siekać na kawałki, żony i córki zgwałcić, a domy zamienić w ustępy publiczne, dobrym mezopotamskim zwyczajem.

Cytat:
Kefirek, dla mnie niemoralnym jest sposób przekonywania do tej składki na wykopy. Kupczenie wizją odkupienia jest rzeczą, która zasługuje co najmniej na naganę. Wyłudzanie stówy za zbawienie od staruszki mającej 600 zł emerytury to w zasadzie przyczynianie się do pozbawienia babci życia.


Bezzasadność tego jest w Biblii [=Manualu], którego i tak nie czyta. Ludziami durnymi łatwiej rządzić, czy to robią katolicy, protestanci, jehowici czy Bóg wie kto. Jak ktoś chce ten temat rozwinąć to zapraszam =)

Ludzie durni mają mieć źle. Byłoby źle gdyby durni mieli tak dobrze jak mądrzy, oznaczałoby to podstawowy problem gospodarczo-społeczny..

Volenti non fit iniuria

Cytat:
Jedynym problemem ochrony środowiska jaki mnie przekonuje do siebei jest dziura ozonowa oraz śmiecenie.


Reiteracja tego co mówiłam - trzeba wiedzieć co się reguluje. Firmy, których nie powstrzymasz, będą stosować środki niszczące ozon - zapłacimy za to wszyscy, wzbogacą się nieliczni.

tl;dr - polecam libertarianistom książki prof. Kołodki.
_________________
Cały tworzony przeze mnie kontent jest na licencji WTFPL


"What a strange world we live in where porn sites are suspect, but defense contracting for gun wielding robots is a plum assignment."
Ostatnio zmieniony przez Vanilla 2013-05-22, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Faust272 
Namiestnik


Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 2598
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-05-22, 21:27   

Miarą bogactwa państwa i społeczeństwa jest nie konsumpcja (czyli inaczej WYDAWANIE), a PRODUKCJA. Przy konsumpcji pieniądze lądują u producenta za granicą, dlatego między innymi mamy Chiny, które sa potęgą gospodarczą i wierzycielem świata.

Cytat:
Głupców należy po prostu odsuwać od władzy. Cyników [=inteligentnych ludzi którzy wiedzą że robią źle] należy siekać na kawałki, żony i córki zgwałcić, a domy zamienić w ustępy publiczne, dobrym mezopotamskim zwyczajem.


Genialne w swej prostocie. Ale co z synami?

Biblia jest źródłem wielu informacji etnicznych, historycznych, zwyczajowych oraz może być (przynajmniej dla mnie była) źródłem, na której ukształtowała się moja osobowość i moralność. Jednakże dzisiaj jest dla mnie tylko źródłem informacji i im bardziej ją czytam, tym mam mniej zaufania do czegoś takiego jak religia. Przynajmniej jeśli chodzi o katolicyzm. Jednakże dostrzegam pewne plusy istnienia dominującego katolicyzmu zamiast na przykład islamu, w którym nakazane jest zabijać każdego, kto nie jest wyznawcą islamu.

Co do regulacji tego typu jak lasy. Rozwiązaniem może być solidny ustrój jak monarchia. Żaden monarcha mający własne państwo raczej nie srał sobie na podwórko. Najlepiej taka monarchia oświecona z dużym przywiązaniem do narodu i państwa (żegnamy figurantów z obcych państw lub pod ich wpływem).
_________________
Avenker: budze nimfę
Vanilla: Nimfa udaje przyjacielską.
Avenker: co to znaczy udaje?
Vanilla: Nimfa uwodzi cię i odbiea ci RZUT OSZCZEPEM
Avenker: a to szmata
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Wyciągasz drąga z torby
Vanilla: Nimfa za ten czas uwodzi cię i odbiera ci eliksir ślepoty
Avenker: wale ją drągiem
Vanilla: Nimfa teleportuje się.
Avenker: a to szmata




 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama


Głosując na stronę na poniższych toplistach wspomagasz jej rozwój ;)
Gry Wyobraźni - Strona o grach PBF Toplista-Gier Toplista gier rpg Głosuję na GRĘ !!! Ninja Gaiden PBF
© 2007-2009 for Artur "Władca Zła" Szpot
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13